VII Ogólnopolski Konkurs „Archiwum Wspomnień Jana Pawła II”.

Dnia 28.11.2017 Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Chorzowa zorganizował w MDK „BATORY” jak co roku galę wręczenia nagród
i podziękowań Prezydenta Miasta Chorzowa dla młodzieży, która zdobyła wysokie miejsca
w konkursach artystycznych w roku 2017…

Naszą szkołę reprezentowali członkowie MKF „Wiatrak” (Magdalena Gosek, Alicja Jadiwszczok, Przemysław Bała oraz Wojciech Duda) wraz
z opiekunem – Panem Krzysztofem Palińskim oraz Dyrektorem ZSO nr 1 – Panią Grażyną Widerą. Nasi uczniowie zostali docenieni przez władze miasta za film pt. „Wspomnienie”, który zajął pierwsze miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie „Archiwum Wspomnień Jana Pawła II”.

Uczniowie MKF „Wiatrak” oraz opiekun z Panem Prezydentem Chorzowa i jego zastępcą.
Uczniowie MKF „Wiatrak” podczas rozdania nagród.
Uczniowie wraz z opiekunem odbierają nagrody z rąk Pana Prezydenta.
Uczniowie MKF „Wiatrak” tuż po rozdaniu nagród.
Pamiątkowe zdjęcie MKF „Wiatrak” z opiekunem.

Osiągnięcia uczniów 2016/17

  • OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
    W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

 

GIMNAZJUM 

 

 

Język polski

 

Natalia Poloczek, Natan Jędrzejczyk – III miejsce w VII Miejskim Konkursie Frazeologicznym „Z przymrużeniem oka”

 

Natalia Poloczek  wyróżnienie w Miejskim Konkursie Poetyckim im. Haliny Kunysz
o  Złotą Jesienną Chryzantemę

 

Patrycja Szeliga – III miejsce w  XII Edycji  Międzygimnazjalnego  Konkursu  o Tytuł Gimnazjalnego Mistrza Ortografii

 

Antoni Sobisz – finalista XVIII Rejonowego Konkursu Mitologicznego dla Młodzieży Gimnazjalnej

 

Natalia Poloczek – II miejsce w  Miejskim Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej

Natalia Pawlak, Bernadeta Marchewka – IV miejsce w Regionalnym Konkursie Czytelniczo – Filmowym

 

Natalia Pawlak – III miejsce w  Miejskim Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej

 

 

Język angielski

 

Mateusz Kordacki  – finalista  konkursu Czwarte dyktando z języka angielskiego
w Chorzowie
organizowane przez Centrum Helen Doron

 

 

Język francuski

 

Alicja Jadwiszczok – II miejsce w   Konkursie Piosenki Francuskiej

 

 

Matematyka

 

Arkadiusz Twardoch, Tadeusz Kwiecień – I miejsce w Rejonowym  Konkursie Mistrzowie Logiki

 

Arkadiusz Twardoch    – wyróżnienie (I miejsce w powiecie) w międzynarodowym  konkursie Kangur Matematyczny 2017

 

Tadeusz Kwiecień   – wyróżnienie (IV miejsce w powiecie) w międzynarodowym  konkursie Kangur Matematyczny 2017

 

 Muzyka

 

Zespół wokalny Ad Libitum ( Weronika Schmidt, Dominika Liszewska, Wiktoria Okońska, Patryk Wiśniewski, Cezary Michalski) – II miejsce w XVIII Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej „Starochorzowska Nutka

 

 

Plastyka

 

Natalia Poloczek, Natan Jędrzejczyk – Laureaci Konkursu plastyczno–literackiego
w ramach akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

   

 

Wychowanie fizyczne

 

Dziewczęta drużynowo (Alicja Jadwiszczok, Wiktoria Wołczańska, Daria Janus) – III miejsce w  Mistrzostwach Chorzowa w biegu na orientację

 

Alicja Jadwiszczok – II miejsce w  Mistrzostwach Chorzowa w biegu na orientację

 

Drużynowo (Daria Janus, Wojciech Duda, Adam Zawistowski) – II miejsce w  Zawodach Badmintonowych w  Chorzowie

 

 

Klub filmowy „Wiatrak”

 

Wojciech Duda, Alicja Jadwiszczok, Magdalena Gosek,  Oskar Śliwiński) – laureaci I miejsca OGÓLNOPOLSKIEJ VII edycji konkursu „Archiwum wspomnień JP 2” organizowanego przez Instytut Papieża Jana Pawła II

 

 

Fotografia

 

Karolina Kaczmarczyk – Grand Prix w miejskim konkursie fotograficznym „Na tropie wiosny”

 

Karolina Kaczmarczyk – I miejsce   w konkursie fotograficznym „Wiosna wokół nas” zorganizowanym w ramach IV Regionalnej Dziecięco – Młodzieżowej Konferencji Naukowej Ptaki i inne zwierzaki w mieście

 

 

Scrabble

 

Mateusz Szewczyk – I miejsce w XIV Turnieju Scrabble Szkół Miasta Chorzowa
w kategorii gimnazjum

 

LICEUM

 

 

Język polski

 

Rafał Kiedrowski  –  wyróżnienie w Wojewódzkim  konkursie „Towary Liryczne Agnieszki Osieckiej” w kategorii recytacja

 

 

Język angielski

 

Mateusz Semba  –  III miejsce  w Międzynarodowym konkursie czytelniczym z języka angielskiego zatytułowanym The Master of Horror Will Help You Master Your English

 

Język francuski

 

Sara Liszewska – II miejsce w   Konkursie Piosenki Francuskiej

 

 

Język włoski

 

Aleksandra Kulikowska – I miejsce  w   Konkursie wiedzy o Włoszech

Anna Domańska – III miejsce  w   Konkursie wiedzy o Włoszech

 

 

Przedsiębiorczość

 

Jolanta Sajkiewicz, Aleksandra Ząbek  –  I miejsce   w I edycji Miejskiej Gry Symulacyjnej  „Chłopska Szkoła Biznesu”

 

 

Geografia

 

Mateusz Semba – I miejsce  w   Konkursie literackim Ptaki i inne zwierzaki wiosna budzi do życia

 

 

Historia

 

Łukasz Długosz  –   Laureat  II edycji Klasówki powstańczej – Kraków

 

 

Plastyka

 

Jolanta Sajkiewicz     I miejsce w Konkursie Wielkanocnym w kategorii Pisanka

 

 

Religia 

 

Paulina Dulko –     III miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej

 

Wychowanie fizyczne

 

Robert Wrzalik, Tomasz Kubina, Kamil Skudlik – I miejsce (etap rejonowy) w zawodach sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze

 

Natalia Pontus, Oliwia Józefowska, Kinga Maicherczyk  III miejsce  w Wojewódzkich zawodach sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze”

 

Natalia Pontus, Oliwia Józefowska, Kinga Maicherczyk, Sara Liszewska)  I miejsce
w Rejonowych zawodach sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze”

 

Chłopcy drużynowo (Tomasz Kubina, Robert Wrzalik, Kamil Skudlik) – II miejsce
w Rejonowych  Zawodach Strzeleckich „Srebrne muszkiety

 

Chłopcy drużynowo (Maciej Granat, Mateusz Sitarz, Kamil Skudlik, Tomasz Kubina) –
II miejsce w Mistrzostwach Chorzowa w  biegu na orientację

 

Natalia Pontus, Robert Wrzalik, Kamil SkudlikIII miejsce  w Wojewódzkich Mistrzostwach Młodzieżowych Służby Ruchu Drogowego

 

 

Fotografia

 

Wanessa Dziemiera – III miejsce w Konkursie Fotograficznym „Pamiętamy” Teologia

 

 

Surowce wtórne

 

III miejsce w Miejskim Konkursie na największą liczbę zebranych baterii

 

Szachy

 

Mateusz Chabrowski  –  I miejsce o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa w Turnieju Szachowym

 

Drużynowo (Mateusz Chabrowski, BartłomiejTyszka, Łukasz Długosz)  III miejsce o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa w Turnieju Szachowym

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

 

GIMNAZJUM 

 

Język polski

 

Natalia Poloczek  wyróżnienie w XIV Miejskim Konkursie Poetyckim im. Haliny Kunysz

o  Złotą Jesienną Chryzantemę

Opiekun mgr Marzena Żylwis

 

 

Scrabble

 

Kacper Skrzypek – III miejsce w XIII Turnieju Scrabble Szkół Miasta Chorzowa w kategorii gimnazjum
Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

 

Weronika Czajkowska –wyróżnienie miejsce w XIII Turnieju Scrabble Szkół Miasta Chorzowa w kategorii gimnazjum
Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

 

Szachy

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Wiktor Witkowski – I miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Gimnazjów w Turnieju Szachowym

Opiekun mgr Grzegorz Mach

 

 

Oktawian Kaczmarek, Mateusz Chabrowski, Kamil Rozwałka- I miejsce
w Mistrzostwach Chorzowa Gimnazjów w  Turnieju Szachowym

Opiekun mgr Grzegorz Mach

 

 

Wiktor Witkowski, Mateusz Chabrowski, Rafał Kwiecień – II miejsce w Szachowej Lidze  Szkół Chorzowa o Puchar Prezydenta Miasta

Opiekun mgr Grzegorz Mach

 

 

 

 

 

Sport

 

 

Dziewczęta drużynowo – III miejsce w rozgrywkach miejskich w piłce ręcznej w Chorzowie

Opiekun mgr Artur Zwierzyński

 

 

Chłopcy drużynowo – awans do finału miejskiego w koszykówce

Opiekun mgr Artur Zwierzyński

 

 

Mateusz Maciążek – II miejsce w piłce palantowej w Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce

Opiekun mgr  Robert Wyrębak

 

 

Mateusz Stempiński – II miejsce w skoku wzwyż w Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce

Opiekun mgr  Robert Wyrębak

 

 

Natalia Stopyra – I miejsce w biegu na 300 m w Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce

Opiekun mgr  Robert Wyrębak

 

Wiktoria Wołczańska – III miejsce w skoku w dal w Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce

Opiekun mgr  Robert Wyrębak

 

 

Klaudia Krawczyńska – II miejsce w biegu na 100 m w Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce

Opiekun mgr  Robert Wyrębak

 

Dominika Poniatowska – III miejsce w skoku w dal w  Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce

Opiekun mgr  Robert Wyrębak

 

Muzyka

 

Kamila Gwara – wyróżnienie  w XVII Miejskim Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej „Starochorzowska Nutka”

Opiekun mgr Grażyna Widera

 

Origami

 

Julia Dworaczek – II miejsce w Miejskim Konkursie Origami „Ziemia nasza planeta
w  technice origami”

Opiekun mgr Zuzanna Różalska

 

 

Dawid Kiszel – III miejsce w Miejskim Konkursie Origami „Ziemia nasza planeta
w  technice origami”

Opiekun mgr Zuzanna Różalska

 

LICEUM

 

 

Muzyka

 

Oliwia Skop – I miejsce w XVII Miejskim Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej „Starochorzowska Nutka”

Opiekun mgr Grażyna Widera

 

 

 

Fotografia

 

Wanessa Dziemiera – III miejsce w regionalnym konkursie fotograficznym „Pamiętamy…”

Opiekun mgr Anna Gliga

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 Język polski

 

Paulina Kobryn – II miejsce w V Miejskim Konkursie Frazeologicznym „Z przymrużeniem oka”

Opiekun mgr Aneta Nowak – Struk

 

Wioletta Siatkowska – II miejsce w V Miejskim Konkursie Frazeologicznym
„Z przymrużeniem oka”

Opiekun mgr Aneta Nowak – Struk

 

Natalia Poloczek   wyróżnienie w XIV Miejskim Konkursie Poetyckim im. Haliny Kunysz

o  Złotą Jesienną Chryzantemę

Opiekun mgr Aneta Nowak – Struk

 

Anna Domańska, Wioletta Siatkowska, Paulina Pilarczyk, Paulina Kobryn, Mirosław Mlonek  IV miejsce w Konkursie Wiedzy Wszelakiej  OMNIBUS „Potyczki z Janem Kochanowskim”

Opiekun mgr Ewa Łubkowska – Baszczak

 

 

Plastyka

 

Alicja Leśniak –laureatka Miejskiego Projektu  „Sztuka Kultury”

Opiekun mgr Anna Chwapińska

 

 

Teatr

 

 Anna Domańska, Sandra Matuszek, Jolanta Sajkiewicz, Natalia Lisoń, Robert Wrzalik  

 I miejsce w Konkursie „Potyczki teatralne z Janem z Czarnolasu”

Opiekun mgr Aneta Nowak – Struk

 

 

 

Scrabble

 

Paulina Michałek – III miejsce w XII Turnieju Scrabble Szkół Miasta Chorzowa w kategorii gimnazjum

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

Szachy

 

Adam Kukulski, Wiktor Witkowski, Mateusz Chabrowski, Wiktoria Okońska –
I miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Gimnazjów w Szachach

Opiekun mgr Grzegorz Mach

 

 

Adam Kukulski, Wiktor Witkowski, Mateusz Chabrowski – III miejsce
w Szachowej Lidze  Szkół Chorzowa o Puchar Prezydenta Miasta

Opiekun mgr Grzegorz Mach

 

 

Fotografia

 

Jolanta Sajkiewicz – III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Moja podróż przez życie”

Opiekun mgr Ewa Łubkowska – Baszczak

 

 

 

Sport

 

Przemysław Moszny, Adam Kukulski, Arkadiusz Szewczyk –  
IV miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym Chłopców w roku szkolnym 2014/15

Opiekun mgr Robert Wyrębak

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

w

II SEMESTRZE

ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

 

Język polski

 

Magdalena Nowacka – I miejsce w Międzygimnazjalnym  Konkursie o tytuł Gimnazjalnego Mistrza Ortografii

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

Paulina Michałek – III miejsce w Międzygimnazjalnym  Konkursie o tytuł Gimnazjalnego Mistrza Ortografii

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

Angelika Nowak – laureatka Regionalnego konkursu Literackiego pt.”Światło dla Polski XXII Tygodnia Ziemi”

Opiekun  mgr Ewa Łubkowska – Baszczak

 

 

Język francuski

 

Magdalena Nowacka – II miejsce w konkursie „Śpiewamy po francusku”

Opiekun mgr Bożena Miera

 

Patrycja Ścigała – I miejsce w konkursie  plastycznym  „Francja w moich oczach”

Opiekun mgr Bożena Miera

 

Anna Domańska – II miejsce w konkursie  plastycznym  „Francja w moich oczach”

Opiekun mgr Bożena Miera

 

Oliwia Matusek – III miejsce w konkursie  plastycznym  „Francja w moich oczach”

Opiekun mgr Bożena Miera

 

Mateusz Skwara, Patryk Duś  – I miejsce w konkursie na  prezentację multimedialną „Frankofonia”

Opiekun mgr Bożena Miera

 

 

 

 

Język włoski

 

Natalia Lisoń – I miejsce w konkursie pisemnym   „ La mia scuola ideale”

Opiekun mgr Dorota Mazur

 

Oliwia Matusek – II miejsce w Konkursie Międzyszkolnym Wiedzy o Włoszech

Opiekun mgr Dorota Mazur

 

Oliwia Matusek – III miejsce w konkursie miejskim „Co wiesz o Italii?”

Opiekun mgr Dorota Mazur

 

 

Bartosz Osmańczyk – I miejsce w  Konkursie Międzyszkolnym Wiedzy o Włoszech

Opiekun mgr Dorota Mazur

 

Bartosz Osmańczyk – III miejsce  w konkursie miejskim „Co wiesz o Italii?”

Opiekun mgr Dorota Mazur

 

 

 

Język angielski

 

Mirosław Mlonek  – III miejsce  w  IX Regionalnym Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego

Opiekun mgr Urszula Dukalska

 

Mirosław Mlonek  – zakwalifikowanie się do II etapu  Olimpiady Języka Angielskiego

Opiekun mgr Urszula Dukalska

 

Paulina Pilarczyk  – wyróżnienie  w  IX Regionalnym Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego

Opiekun mgr Urszula Dukalska

 

 

Mateusz Skwara  – II miejsce  w  Szkolnym Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego

Opiekun mgr Joanna Puszer

 

 

Mateusz Skwara  – I miejsce  w  Szkolnym Konkursie  Języka Angielskiego „Read It Or Rue It”

Opiekun mgr Joanna Puszer

 

Kamil Rozwałka  – II miejsce  w  Szkolnym Konkursie  Języka Angielskiego „Read It Or Rue It”

Opiekun mgr Joanna Puszer

 

Patryk Duś – III miejsce  w  Szkolnym Konkursie  Języka Angielskiego „Read It Or Rue It”

Opiekun mgr Joanna Puszer

 

 

 

Matematyka

 

Oliwia Matusek – tytuł Superfarmera w Rozgrywkach Superfarmer 2015

Opiekun mgr Hanna Bialik

 

Natalia Hildebrand  – I miejsce  w  Szkolnym Konkursie  „Rachmistrz liczby ∏”

Opiekun mgr Agnieszka Iwanowska

 

 

Paulina Kobryn – II miejsce  w  Szkolnym Konkursie  „Rachmistrz liczby ∏ ”

Opiekun mgr Agnieszka Iwanowska

 

 

Paweł Handzlik – III miejsce  w  Szkolnym Konkursie  „Rachmistrz liczby ∏”

Opiekun mgr Agnieszka Iwanowska

 

 

Paulina Kobryn – I miejsce  w  Szkolnym Konkursie  „  Plakat z liczbą ∏”

Opiekun mgr Agnieszka Iwanowska

 

Katarzyna Pisarczyk – II miejsce  w  Szkolnym Konkursie  „  Plakat z liczbą ∏”

Opiekun mgr Agnieszka Iwanowska

 

Bartłomiej Mańka – III miejsce  w  Szkolnym Konkursie  „  Plakat z liczbą ∏”

Opiekun mgr Agnieszka Iwanowska

 

 

Sandra Grzywacz– I miejsce  w  Szkolnym Konkursie  „  Wyraz z liczbą ∏”

Opiekun mgr Agnieszka Iwanowska

Sandra Mrowiec- II miejsce  w  Szkolnym Konkursie  „  Wyraz z liczbą ∏”

Opiekun mgr Agnieszka Iwanowska

 

Paulina Kobryn – III miejsce  w  Szkolnym Konkursie  „  Wyraz z liczbą ∏”

Opiekun mgr Agnieszka Iwanowska

 

 

 

Muzyka

 

Kamila Gwara – III miejsce w Miejskim Konkursie „ Solo i w duecie”

Opiekun mgr Grażyna Widera

 

 

Plastyka

 

Piotr Zioła –  II miejsce w XII edycji Konkursu Plastycznego Sport pod hasłem : „Piłka
w grze”

Opiekun mgr Anna Chwapińska

 

Patrycja Ścigała –  tytuł Grand Prix w Międzyszkolnym Plenerze Malarsko – Fotograficznym w Parku Śląskim

Opiekun mgr Anna Chwapińska

 

Angelika Chudzicka –  wyróżnienie w Międzyszkolnym Plenerze Malarsko – Fotograficznym w Parku Śląskim

Opiekun mgr Anna Chwapińska

 

Fotografia

 

Oliwia Matusek – I miejsce w  Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Zaraź nas swoją pasją”

Opiekun mgr inż. Grażyna Ormiańska

 

 

 

Sport

 

Anna Kurzymska, Anna Domańska, Oliwia Matusek – I miejsce w miejskich  zawodach sportowo- obronnych „Sprawni jak żołnierze”

Opiekun mgr Artur Zwierzyński

 

 

Robert Wrzalik, Piotr Zioła, Oktawian Kaczmarek  –  I miejsce w miejskich  zawodach sportowo- obronnych „Sprawni jak żołnierze”

Opiekun mgr Artur Zwierzyński

 

 

 

Adrian Gajda, Mirosław Mlonek, Bartłomiej Mańka  –  II  miejsce w miejskich  zawodach sportowo- obronnych „Sprawni jak żołnierze”

Opiekun mgr Artur Zwierzyński

 

 

 

Mateusz Myrcik, Przemysław Chwałkowski, Dawid Księżyk  – V I  miejsce w miejskich  zawodach sportowo- obronnych „Sprawni jak żołnierze”

Opiekun mgr Artur Zwierzyński

 

 

 

Przemysław Moszny, Arkadiusz Szewczyk –  I  miejsce w miejskich  zawodach
w badmintonie

Opiekun mgr Robert Wyrębak

 

 

Bartłomiej Mańka, Patryk Kempa, Adrian Gajda, Dawid Księżyk – II  miejsce
w sztafecie tzw. szwedzkiej

Opiekun mgr Robert Wyrębak

 

 

 

Sara Sosnica –  III  miejsce w indywidualnych Mistrzostwach Chorzowa o Puchar Prezydenta Miasta

Opiekun mgr Robert Wyrębak

 

 

 

Przemysław Moszny –  III  miejsce w indywidualnych Mistrzostwach Chorzowa o Puchar Prezydenta Miasta

Opiekun mgr Robert Wyrębak

 

 

Gimnazjum nr 3 drużynowo –  II  miejsce w Mistrzostwach Chorzowa o Puchar Prezydenta Miasta

Opiekun mgr Robert Wyrębak

  • OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
    W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

 

GIMNAZJUM

 

Język polski

 

Paulina Kobryn – II miejsce w IV Miejskim Konkursie Frazeologicznym „Z przymrużeniem oka”

Opiekun mgr Aneta Nowak – Struk

 

Wioletta Siatkowska – II miejsce w IV Miejskim Konkursie Frazeologicznym
„Z przymrużeniem oka”

Opiekun mgr Aneta Nowak – Struk

 

Dorota Serebrowska – wyróżnienie w IV Miejskim Konkursie Frazeologicznym
„Z przymrużeniem oka”

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

Wiktoria Nowak – wyróżnienie w IV Miejskim Konkursie Frazeologicznym
„Z przymrużeniem oka”

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

Sandra Mrowiec wyróżnienie w XIII Miejskim Konkursie Poetyckim im. Haliny Kunysz o Złotą Jesienną Chryzantemę
Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

 

Język angielski

 

Mirosław Mlonek – zakwalifikował się do II etapu w Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Gimnazjów
Opiekun mgr Urszula Dukalska

 

Drużynowo 2b i 1a  – I miejsce w Rejonowym Konkursie Świątecznym Języka Angielskiego
Opiekun mgr Urszula Dukalska

 

 

Matematyka

 

Daria Gwara – zakwalifikowała się do II etapu Miejskiego konkursu Przedmiotów Ścisłych
Opiekun mgr Hanna Bialik

 

Anna Domańska – zakwalifikowała się do II etapu Miejskiego konkursu Przedmiotów Ścisłych
Opiekun mgr Hanna Bialik

 

Muzyka

 

Oliwia Skop – I miejsce w Konkursie Chrześcijańskiej Piosenki „Starochorzowska Nutka”

Opiekun mgr Grażyna Widera

 

Teatr

 

Grupa teatralna „Gwardia Kornela GK ” w składzie: Mateusz Brzycki oraz  uczennice i uczniowie klas artystycznych Karolina Boryczka, Julia Bubel, Anna Domańska, Sandra Matuszek, Jolanta Sajkiewicz, Nicolas Anielski, Daria Gwara – II miejsce w Miejskim Konkursie Małych Form Teatralnych na Inscenizację o Tematyce Wychowawczo- Profilaktycznej

Opiekun mgr Aneta Nowak – Struk

 

 

 

Plastyka

 

Klaudia Gądek – I miejsce w konkursie plastycznym „Koń to …”zorganizowanym
w ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

Anna Trąd – I miejsce w konkursie plastycznym „Koń to …”zorganizowanym w ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

Wioletta Stolarczyk – II miejsce w konkursie plastycznym „Koń to …”zorganizowanym
w ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

 

Michał Kogut – III miejsce w konkursie plastycznym „Koń to …”zorganizowanym
w ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

 

Mirosław Kogut – III miejsce w konkursie plastycznym „Koń to …”zorganizowanym
w ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

 

Sebastian Skrzypiec – III miejsce w konkursie plastycznym „Koń to …”zorganizowanym
w ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

 

Scrabble

 

 

Paulina Michałek – II miejsce w XI Turnieju Scrabble Szkół Miasta Chorzowa w kategorii gimnazjum
Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

Łukasz Długosz – III miejsce w XI Turnieju Scrabble Szkół Miasta Chorzowa w kategorii gimnazjum
Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

Sara Liszewska – wyróżnienie w XI Turnieju Scrabble Szkół Miasta Chorzowa w kategorii gimnazjum
Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

 

 

 

 

 

 

ORIGAMI

 

Mateusz Chabrowski – II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „ Świąteczne Origami”

Opiekun mgr Zuzanna Różalska

 

 

 

 

Sport

 

 

Dominik Stefanowski, Marcin Watras, Dawid  Gągorowski, Marcin Brożyna – II miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Szkół Gimnazjalnych w Biegach Łyżwiarskich w roku szkolnym 2013/14

Opiekun mgr Robert Wyrębak

 

Marcin Serebrowski, Przemysław Moszny, Michał Korzeniewski, Denis Sośnica – III miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym Chłopców w roku szkolnym 2013/14

Opiekun mgr Robert Wyrębak

 

Klasy 1a, 1b, 1c – I miejsce za kibicowanie w I etapie programu: ”Bezpiecznie kibicuję, mądrze dopinguję”

Opiekun mgr Robert Wyrębak

mgr Ilona Piecuch

mgr Artur Zwierzyński

 

 

GIMNAZJADA

 

Opiekunowie mgr Robert Wyrębak

mgr Artur Zwierzyński

 

 

Rocznik 1998

 

 

 Dominik Stefanowski – V miejsce  w biegu na  100 m

 

 Dawid Gągorowski –VI  miejsce w biegu na  300 m

 

Denis Sośnica – VII  miejsce  w biegu na  1000 m

 

Michał Korzeniewski- VI miejsce w  pchnięciu kulą

 

Norbert Paduch – IV miejsce  w skoku wzwyż

 

Weronika Pyka – I miejsce w skoku w dal

 

Michał Knapik  – II miejsce w skoku w dal

 

 

Rocznik 1999

 

 

Daniel Kieszkowski – II miejsce w biegu na 100m

 

Paweł Kasprzak – IX miejsce w biegu na 1000m

 

 Paulina Iwaniuk – III miejsce w skoku w dal

 

 Patryk Kempa – V miejsce w skoku w dal

 

Michał Matuszczyk – VI miejsce w skoku wzwyż

 

Jakub Ofiarowicz – IV miejsce w pchnięciu kulą

 

 

 

Rocznik 2000

 

Agnieszka Rabenda – VI miejsce w biegu na 100 m

 

Dominika Poniatowska – X miejsce w biegu na 100 m

 

Roksana Wypchoł – VII miejsce w biegu na 300 m

 

Sebastian Hong – XI miejsce w biegu na 100 m

 

Przemysław Moszny – XI miejsce w biegu na 300 m

 

Dawid Puszko – VII miejsce w biegu na 1000 m

 

Sławomir Brzeski – VI miejsce w skoku w dal

 

Daria Pichlak – XI  miejsce w skoku w dal

 

Roksana Isztok – VII miejsce w rzucie piłeczką palantową

 

Dawid Księżyk –I miejsce w rzucie piłeczką palantową

 

 

 

LICEUM

 

Scrabble

 

Aleksandra Kłobus – I miejsce w XI Turnieju Scrabble Szkół Miasta Chorzowa w kategorii szkoły ponadgimnazjalne

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

Klaudia Gądek – III miejsce w XI Turnieju Scrabble Szkół Miasta Chorzowa w kategorii szkoły ponadgimnazjalne

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

 

Irena Hajda  – wyróżnienie w XI Turnieju Scrabble Szkół Miasta Chorzowa w kategorii szkoły ponadgimnazjalne

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

 

 

 

Sport

 

Adrianna Stokłosa – I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych w Biegach Przełajowych

Opiekun mgr Bronisława Janiszewska

Adrianna Stokłosa – III miejsce w Mistrzostwach Chorzowa w Lekkoatletyce na 600 m

Opiekun mgr Bronisława Janiszewska

 

 

Drużynowo Chłopcy– II miejsce w Turnieju Barbórkowym w piłce siatkowej

Opiekun mgr Bronisława Janiszewska

mgr  Artur Zwierzyński

 

Drużynowo Chłopcy– III miejsce w Turnieju Barbórkowym w piłce nożnej

Opiekun mgr Bronisława Janiszewska

mgr  Artur Zwierzyński

 

 

 

Drużynowo  Dziewczęta – III miejsce w Chorzowskich Zawodach Miejskich w  piłce ręcznej Opiekun mgr Bronisława Janiszewska

mgr  Artur Zwierzyński

  • OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
    W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

 

Teatr, Poezja, J.Polski

  • II miejsce Darii Gwary W Miejskich Eliminacjach Konkursu Recytatorskiego ,,Mały OKR 2013’’w kategorii recytacji
  • Wyróżnienie dla Dagmary Pyzik w kategorii poezji śpiewanej
  • Paulina Michałek 1c- wyróżnienie w konkursie dla dzieci i młodzieży chorzowskich szkół ,,Moja i twoja nadzieja pozwoli uczynić dziś cuda ‘
  • Daria Gwara 2a- II miejsce w XIV Miejskim Konkursie ,,Miłość niejedno ma imię”
  • Daria Gwara 2a- II miejsce w Miejskich Eliminacjach Regionalnych Konkursu
  • Recytatorskiego dla szkół podstawowych i gimnazjów ,,Mały OKR 2013 ‘’
  • Daria Gwara 2a-III miejsce w VIII edycji Międzygimnazjalnego konkursu o tytuł Gimnazjum Mistrza ortografii
  • Dagmara Pyzik 2a – wyróżnienie w Miejskich Eliminacjach Regionalnych Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych gimnazjów ,, Mały OKR 2013 ‘’
  • Małgorzata Molka 2a – II miejsce w XVIII Turnieju Aktorskim Małgorzata Molka 2a – II miejsce w XVIII Turnieju Aktorskim

HISTORIA

  • Sandra Matuszczyk – I miejsce w IX Edycji Wojewódzkiego Konkursu dla dzieci i młodzieży
    „ Śląsk- moja mama ojczyzna ‘’

MATEMATYKA

  • Dorota Serebrowska – II miejsce w I etapie Miejskiego Konkursu Przedmiotów Ścisłych dla uczniów Gimnazjum w Chorzowie
  • Dariusz Rojek 3b – wyróżnienie w Miejskim Konkursie „ Z fizyką za Pan brat ’’

MUZYKA

  • Oliwia Skop II miejsce – IX Przegląd Wokalny „ SOLO I DUECIE’’
  • Dagmara Pyzik – wyróżnienia IX Przegląd Wokalny „ SOLO I DUECIE’’
  • Oliwia Skop III miejsce Wojewódzki Festiwal ,, Europejskie Kolędowanie ‘’
  • Dagmara Pyzik – I miejsce w konkursie piosenki w języku obcym w IX miejskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej
  • Dagmara Pyzik – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek
  • „ Święta Bożego Narodzenia ‘’
  • Dagmara Pyzik 2a- I miejsce w Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek
  • Oliwia Skop 3c III miejsce w XIV Miejskim Festiwalu Piosenki Chrześcijanskiej

„ Starochorzowska Nuta ‘’

  • Oliwia Skop 3c 3c III miejsce w Konkursie Piosenki Chrześcijanskiej

SCRABBLE

  • Klaudia Gądek – I miejsce w Miejskim Konkursie Scrabble 2012
  • Magdalena Ozga- III miejsce w Miejskim Konkursie Scrabble 2012
  • Irena Hajda – VI miejsce w Miejskim Konkursie Scrabble 2012

ORGIAMI

  • Zuzanna Bocheńska, Irena Hajda, Wioletta Siatkowska – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie ,,Świąteczne Orgiami’’

 

RELIGIA

  • Karolina Boryczko, Sandra Matuszek – kwalifikacja do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego.

Sandra Mrowiec – I miejsce w konkursie literackim ,,Całe stworzenie chwali Boga”

JĘZYKI OBCE

  • Łukasz Szczepański 3c – I miejsce w Miejskim Konkursie Multimedialnym ,,Deutschland – das Wunderland”
  • Mirosław Mlonek 1b – V miejsce w Konkursie Języka Angielskiego podczas XIV Rejonowego Tygodnia Języków Obcych
  • Łukasz Szczepański 3c – V miejsce w Konkursie Języka Angielskiego podczas XIV Rejonowego Tygodnia Języków Obcych
  • Patrycja Pilarczyk 3c – V miejsce w Konkursie Języka Angielskiego podczas XIV Rejonowego Tygodnia Języków Obcych
  • Daria Gwara , Mateusz Gzel , Klaudia Prokura 2a – II miejsce w konkursie ,, Najciekawsze budowle świata” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 10 w ramach XIV Rejonowego Tygodnia Języków Obcych
  • Dagmara Pyzik 2a – I miejsce w Miejskim Konkursie ,,Śpiewamy po francusku”

PLASTYKA

  • Dagmara Pyzik 2a – wyróżnienie w X edycji \miejskiego Konkursu Plastycznego ,, Sport ‘’ pod hasłem ,,Polacy – mistrzowie sportu ‘’
  • Dagmara Pyzik, Daria gwara, Klaudia Proskura – wyróżnienie w ramach Międzyszkolnego Pleneru plastyczno – fotograficznego w Ogrodzie Zoologicznym

SPORT

  • Cezary Gawryszewski 2b – III miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Gimnazjalistów w Piłce Nożnej Chłopców
  • Dominik Ditman, Damian Szklanny, Sebastian Szyroki, Michał Sroka, Michał Suchanek, Grzegorz Kańtoch 3c – III miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Gimnazjów w Piłce Nożnej Chłopców w klasyfikacji drużynowej
  • Adrian Bochański, Dawid Gągorowski, Michał Korzeniewski, Denis Sosnica, Dominik Stefanowski 2c – III miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Gimnazjów w Piłce Nożnej chłopców w klasyfikacji drużynowej
  • Marcin Watras 2a – III miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Gimnazjów w Biegach Łyżwiarskich
  • Dawid Gągorowski, Kamil Pytloch , Dominik Stefanowski 2c – III miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Gimnazjów w Biegach Łyżwiarskich w klasyfikacji drużynowej
  • Klaudia Gądek 3a- III miejsce w Mistrzostwach Chorzowa w Szachach Szkół Gimnazjalnych w kategorii dziewcząt
  • Magdalena Ozga 3a – III miejsce w Mistrzostwach Chorzowa w Szachach Szkół Gimnazjalnych w kategorii dziewcząt
  • Dorota Serebrowska 2c – III miejsce w IX Indywidualnych Mistrzostwach Chorzowa Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów
  • Marcin Serebrowski 2c – III miejsce w IX Indywidualnych Mistrzostwach Chorzowa Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów
  • Dominik Brjer 2a – III miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym Chłopców w klasyfikacji drużynowej
  • Dorota Serebrowska 2c – I miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Gimnazjów w Badmintonie Dziewcząt w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej
  • Adrian Bochański, Denis Sosnica 2c – II miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Gimnazjów w Badmintonie Chłopców w klasyfikacji drużynowej
  • Grzegorz Kańtoch 3c – I miejsce w konkursie ,,I ty możesz zostać policjantem”
  • Michał Suchanek 3c – II miejsce w konkursie ,,I ty możesz zostać policjantem”

 

  • OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
    W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

 

Matematyka

 

Nicol Kuberska – Mistrz  Gimnazjum w szkolnym konkursie Mistrz Liczby Pi

Opiekun mgr Agnieszka Iwanowska

 

Adrianna  Stokłosa – Mistrz  Gimnazjum w szkolnym konkursie Mistrz Liczby Pi

Opiekun mgr Agnieszka Iwanowska

 

Marcin Serebrowski – I miejsce w szkolnym Konkursie na Rachmistrza

Opiekun mgr Agnieszka Iwanowska

 

Barbara Nowakowska – II miejsce w szkolnym Konkursie na Rachmistrza

Opiekun mgr Agnieszka Iwanowska

 

Karolina Bigda – III miejsce w szkolnym Konkursie na Rachmistrza

Opiekun mgr Agnieszka Iwanowska

 

Aleksandra Klimarz – I miejsce w szkolnym Konkursie na najsmaczniejszą
i najoryginalniejszą liczbę Pi

Opiekun mgr Agnieszka Iwanowska

 

Klaudia Panek – I miejsce w szkolnym Konkursie na najsmaczniejszą i najoryginalniejszą liczbę Pi

Opiekun mgr Agnieszka Iwanowska

 

Irena Hajda –  I miejsce w szkolnym Konkursie na najsmaczniejszą i najoryginalniejszą liczbę Pi

Opiekun mgr Agnieszka Iwanowska

Konkurs fotograficzny

 Katarzyna Wojczyk – wyróżnienie w konkursie „Na tropach wiosny”

Opiekun mgr Ewa

Łubkowska – Baszczak

Dawid Tumala – wyróżnienie w konkursie „Na tropach wiosny”

Opiekun mgr Ewa

Łubkowska – Baszczak

 

Sport

 

Marcin Serebrowski , Adrian Bochański, Michał Korzeniewski – III miejsce
w badmintonie

Opiekun mgr Robert Wyrębak

Denis Sośnica, Marcin Serebrowski, Dawid Gągorowski, Adrian Bochański – V miejsce w klasyfikacji drużynowej w VIII Mistrzostwach Chorzowa w tenisie stołowym o Puchar Prezydenta Miasta

Opiekun mgr Robert Wyrębak

 

Marcin Serebrowski, Denis Sośnica, Michał Korzeniewski – VI miejsce w drużynowych Mistrzostwach Chorzowa Szkół Gimnazjalnych w tenisie stołowym

Opiekun mgr Robert Wyrębak

 

Dominik Stefanowski, Adrian Bochański, Dawid Gągorowski, Michał Korzeniewski, Denis Sośnica, Cezary Gawryszewski, Michał Knapik, Dariusz Nimptszke – I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej rocznika 1990-1999 organizowanym przez Towarzystwo Sportowe AKS

Opiekun mgr Robert Wyrębak

 

Dominik Ditman, Dominik Stefanowski, Damian Szklany, Michał Sroka, Sebastian Szyroki, Grzegorz Kańtoch, Michał Korzeniewski, Adrian Bochański, Denis Sośnica, Dawid Gągorowski – II miejsce w finale Turnieju Piłki Nożnej w ramach programu „Bezpiecznie kibicuję – mądrze dopinguję – młody kibic”

Opiekun mgr Robert Wyrębak

   Język polski

Dagmara Pyzik – wyróżnienie w XIII Miejskim Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów „Miłość niejedno ma imię”

Opiekun mgr Aneta Nowak

Daria Gwara – II miejsce w Miejskich Eliminacjach do Regionalnego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów „Mały OKR 2012”

Opiekun mgr Aneta Nowak

Historia

 Mirosław Kogut – I miejsce w konkursie plastycznym  międzyszkolnym „Narysuj mi swój Camelot”

Opiekun mgr Ilona Śmigielska

Daria Gwara – I miejsce w szkolnym konkursie  wiedzy  „Śladami pierwszych cywilizacji”

Opiekun mgr Ilona Śmigielska

Daria Gwara, Dagmara Pyzik, Radosław Majza, Zuzanna Klement, Magdalena Ozga, Michelle  Mroskiowiak – zdobycie odznaki PTTK „Znam Chorzów”

Opiekun mgr Ilona Śmigielska

Muzyka

Dagmara Pyzik – wyróżnienie w VIII Przeglądzie Wokalnym „Solo i w duecie” organizowanym przez MDK Lompy w Chorzowie

Opiekun mgr Grażyna Widera

Plastyka

Adam Mośny – wyróżnienie honorowe za udział w plenerze malarskim „Sielskie Klimaty”

Opiekun mgr Anna Chwapińska

 

Zuzanna Bocheńska – wyróżnienie w miejskim konkursie „2012 – od Euro
do Londynu”

Opiekun mgr Anna Chwapińska

Sport

 Drużynowo Dzieczęta – III miejsce w mieście w piłce siatkowej

Opiekun mgr Bronisława Janiszewska

 

Dominik Ditman – finalista konkursu „Wiedzy o Euro”

Opiekun mgr Robert Wyrębak

Muzyka

 

Oliwia Skop – I miejsce w Konkursie Chrześcijańskiej Piosenki „Starochorzowska Nutka”

Opiekun mgr Grażyna Widera

 

Oliwia Skop – II miejsce w IX Miejskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

Opiekun mgr Urszula Dukalska

 

Dagmara Pyzik – I miejsce w Konkursie Angielskiej Kolędy i Piosenki Bożonarodzeniowej (szczebel wojewódzki )

Opiekun mgr Joanna Puszer

 

Dagmara Pyzik – III miejsce w konkursie „Europejskie Kolędowanie ”

Opiekun mgr Joanna Puszer

 

Plastyka

 

Klaudia Gądek – I miejsce w konkursie plastycznym „Koń to …” zorganizowanym
w ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

Anna Trąd – I miejsce w konkursie plastycznym „Koń to …” zorganizowanym w ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

Wioletta Stolarczyk – II miejsce w konkursie plastycznym „Koń to …” zorganizowanym
w ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

 

Michał Kogut – III miejsce w konkursie plastycznym „Koń to …” zorganizowanym
w ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

 

Mirosław Kogut – III miejsce w konkursie plastycznym „Koń to …” zorganizowanym
w ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

 

Sebastian Skrzypiec – III miejsce w konkursie plastycznym „Koń to …” zorganizowanym
w ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

 

Piotr Kulik – III miejsce w konkursie plastycznym „Koń to …” zorganizowanym w ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

 

Klaudia Gądek – I miejsce w konkursie plastycznym „Święty Franciszek przyjacielem zwierząt”

Opiekun mgr Zuzanna Różalska

 

 

Dominika Biernat – II miejsce w konkursie plastycznym „Święty Franciszek przyjacielem zwierząt”

Opiekun mgr Zuzanna Różalska

 

 

Mirosław Kogut – III miejsce w konkursie plastycznym „Święty Franciszek przyjacielem zwierząt”

Opiekun mgr Zuzanna Różalska

 

Michał Kogut – III miejsce w konkursie plastycznym „Święty Franciszek przyjacielem zwierząt”

Opiekun mgr Zuzanna Różalska

 

Sebastian Skrzypiec – wyróżnienie w konkursie plastycznym „Święty Franciszek przyjacielem zwierząt”

Opiekun mgr Zuzanna Różalska

 

Marcel Rurański – I miejsce w konkursie rzeźby zorganizowanym w  ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

 

Klaudia Gądek – II miejsce w konkursie rzeźby zorganizowanym w  ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska
 

Mateusz Jadczak – II miejsce w konkursie rzeźby zorganizowanym w  ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

 Beata Skrzypiec – III miejsce w konkursie rzeźby zorganizowanym w  ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

Anna Nawrot – III miejsce w konkursie rzeźby zorganizowanym w  ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

Klaudia Iwaniuk – wyróżnienie w konkursie rzeźby zorganizowanym w  ramach akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

Scrabble

 

Aleksandra Kłobus– VI miejsce w IX  Turnieju Scrabble Szkół Podstawowych
i Gimnazjów Miasta Chorzowa.

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

Irena Hajda  – VIII miejsce w IX  Turnieju Scrabble Szkół Podstawowych
i Gimnazjów Miasta Chorzowa.

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

Mateusz Turczak – XII miejsce w IX  Turnieju Scrabble Szkół Podstawowych
i Gimnazjów Miasta Chorzowa.

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

 

Prezentacja multimedialna

 

 

Agnieszka Lamch – I miejsce w konkursie na prezentację „Być ekologiem w dzisiejszych czasach na wzór Świętego Franciszka ”

Opiekun mgr Zuzanna Różalska

 

Magdalena Ozga – II miejsce w konkursie na prezentację „Być ekologiem w dzisiejszych czasach na wzór Świętego Franciszka ”

Opiekun mgr Zuzanna Różalska

 

Dawid Jagła – II miejsce w konkursie na prezentację „Być ekologiem w dzisiejszych czasach na wzór Świętego Franciszka ”

Opiekun mgr Zuzanna Różalska

 

 

ORIGAMI

 

Zuzanna Bocheńska – II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „ Świąteczne Origami”

Opiekun mgr Zuzanna Różalska

 

Irena Hajda – II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „ Świąteczne Origami”

Opiekun mgr Zuzanna Różalska

Aleksandra Kłobus – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „ Świąteczne Origami”

Opiekun mgr Zuzanna Różalska

 

Sport

Paweł Sarna – I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych w Biegach Przełajowych Łazy 2011

Opiekun mgr Bronisława Janiszewska

 

Mateusz Podsiadło – II miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych w Biegach Przełajowych Łazy 2011

Opiekun mgr Bronisława Janiszewska

 

Adrianna Stokłosa – III miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych w Biegach Przełajowych Łazy 2011

Opiekun mgr Bronisława Janiszewska

 

Drużynowo Dziewczęta – III miejsce  piłka siatkowa

Opiekun mgr Bronisława Janiszewska

mgr  Artur Zwierzyński

Drużynowo  Chłopcy-III miejsce piłka nożna

Opiekun mgr Bronisława Janiszewska

mgr  Artur Zwierzyński

  • OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
    W ROKU SZKOLNYM 2009/2010

Język polski

 

Gmyrek Emilia– wyróżnienie w Konkursie Poetyckim „O Złotą Jesienną Chryzantemę”

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

 

Historia, WOS

 

Beniamin Dudek, Paweł Sowa, Hanna Skrzypiec – III miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie i Świecie Współczesnym

Opiekun mgr Mariola Steuer-Cebula

 

Klaudia Brol – V miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Grunwald 1410″

Opiekun mgr Mariola Steuer-Cebula

 

Agata Giejłaszewska – I miejsce na etapie szkolnym w Polskim Konkursie Historycznym

Opiekun mgr Ilona Śmigielska

 

 

Język niemiecki

 

Paweł Sowa – I miejsce w szkole w konkursie z języka niemieckiego i kwalifikacja do etapu rejonowego

Opiekun mgr Aleksandra Wowra

Daniel Paluch – II miejsce w szkole w konkursie z języka niemieckiego

Opiekun mgr Aleksandra Wowra

 

 

Język francuski

 

Alicja Banik, Maria Kogut, Magdalena Ritter – II miejsce w Miejskim Konkursie Wiedzy z Języka Francuskiego

Opiekun mgr Bożena Miera

 

Barbara Nowacka – II miejsce w konkursie „Śpiewamy po francusku”

Opiekun mgr Bożena Miera

 

 

Matematyka

 

Mateusz Bednarz – II miejsce w konkursie „Okolice matematyki – czyli matma nie taka straszna” organizowanym przez XV Liceum Ogólnokształcące im. Witolda Pileckiego w Katowicach

Opiekun mgr Katarzyna Sikora

 

 

Fizyka

 

Beniamin Dudek – wyróżnienie w konkursie „Z Fizyką Za Pan Brat”

Opiekun mgr Janina Kochanek-Ptak

 

Agnieszka Lamch – wyróżnienie w konkursie „Z Fizyką Za Pan Brat”

Opiekun mgr Janina Kochanek-Ptak

 

Paweł Sowa– wyróżnienie w konkursie „Z Fizyką Za Pan Brat”

Opiekun mgr Janina Kochanek-Ptak

 

Adrianna Stokłosa – wyróżnienie w konkursie „Z Fizyką Za Pan Brat”

Opiekun mgr Janina Kochanek-Ptak

 

 

 

Biologia

 

Aleksander Smołka – I miejsce w konkursie wiedzy „Przyjaciel zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

Paweł Duda – III miejsce w konkursie wiedzy „Przyjaciel zwierząt”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

Emilia Gmyrek – wyróżnienie w konkursie na prezentację multimedialną „Żyję bez ryzyka HIV” organizowanym przez Sanepid

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

 

 

Plastyka

 

Kamil Chrobok, Kamil Kalisz, Filip Więckowski – wyróżnienie w konkursie plastycznym „Wiosna”

Opiekun mgr inż. Hanna Bialik, mgr Ewa Łubkowska – Baszczak

 

Patrycja Dittrich – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym na Konkretyzację Utworu Lirycznego zorganizowanym przez Gimnazjum nr 3 w Chorzowie

Opiekun mgr Anna Chwapińska

 

Aleksandra Klimarz – I miejsce w szkole w konkursie rzeźbiarskim

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

Anna Nawrot – III miejsce w szkole w konkursie rzeźbiarskim

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

Wioletta Stolarczyk – wyróżnienie w konkursie plastycznym o zapobieganiu paleniu papierosów „Żyj zdrowo”

Opiekun mgr Beata Staczewska

 

Klaudia Brol – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „Origami świąteczne” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 3

Opiekun mgr Zuzanna Różalska

 

Magdalena Szadura – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „Origami świąteczne” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 3

Opiekun mgr Zuzanna Różalska

 

 

 

Sport

 

 

Seweryn Leszczorz, Łukasz Kocur, Patryk Skulski, Daniel Statnik Piotr Kurtycz, Kamil Chrobok, Mateusz Ostrowski, Norbert Ciszowski, Marcin Winsczyk – IV miejsce w koszykówce w Mistrzostwach Chorzowa

Opiekun mgr Robert Wyrębak

 

Seweryn Leszczorz, Daniel Statnik – II miejsce w zawodach badmintona

Opiekun mgr Łukasz Wawrzkiewicz

 

Kamil Augustynowicz, Michał OstapczukAdam Ruszkiewicz – III miejsce w rejonie w zawodach z ping-ponga

Opiekun mgr Robert Wyrębak

 

Kamil Augustynowicz – I miejsce w rzucie piłeczką palantową w miejskich zawodach w lekkiej atletyce

Opiekun mgr Robert Wyrębak

 

Szymon Ryczan – I miejsce w skoku wzwyż w miejskich zawodach indywidualnych w lekkiej atletyce

Opiekun mgr Robert Wyrębak

 

Mateusz Ostrowski – I miejsce w skoku wzwyż w zawodach indywidualnych w lekkiej atletyce

Opiekun mgr Robert Wyrębak

 

Szymon Ryczan – I miejsce w skoku wzwyż w miejskich drużynowych zawodach w lekkiej atletyce

Opiekun Robert Wyrębak

 

Mateusz Ostrowski – III miejsce w skoku wzwyż w miejskich drużynowych zawodach w lekkiej atletyce

Opiekun Robert Wyrębak

 

Martyna Krakowiak, Aneta Konieczna, Karolina Szustak – III miejsce w piłce ręcznej w dzielnicy

Opiekun mgr Artur Zwierzyński

 

Ewelina Bulanda, Aneta Konieczna – II miejsce w Mistrzostwach Chorzowa w badmintonie

Opiekun mgr Artur Zwierzyński

 

Karolina Szustak – I miejsce w skoku wzwyż w miejskich zawodach indywidualnych w lekkiej atletyce

Opiekun mgr Artur Zwierzyński

 

Alicja Wójcik – III miejsce w rzucie dyskiem w miejskich drużynowych zawodach w lekkiej atletyce

Opiekun mgr Ilona Piecuch

 

Adrianna Stokłosa – I miejsce w rzucie piłeczką palantową w miejskich zawodach indywidualnych w lekkiej atletyce

Opiekun mgr Ilona Piecuch

 

 

 

 

Konkursy Interdyscyplinarne

 

Katarzyna Boroń, Beniamin Dudek, Hanna Skrzypiec, Paweł Sowa – I miejsce w konkursie „Omnibus 2010″ i tytuł laureatów
II Chorzowskiego Festiwalu Nauki

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

Paweł Sowa – I miejsce w szkole i III miejsce w rejonie w konkursie „Wiem więcej”

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

Chrobok Kamil – II miejsce w szkole i kwalifikacja do etapu rejonowego w konkursie „Wiem więcej”

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

Mateusz Ostrowski – III miejsce w szkole w konkursie „Wiem więcej”

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

Łukasz Szafrański – III miejsce w szkole w konkursie „Wiem więcej”

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

 

 

Konkurs Fotograficzny

 

Andrzej Knapczyk – wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Wakacje w obiektywie”

Opiekun mgr inż. Hanna Bialik, mgr Ewa Łubkowska – Baszczak

 

Dawid Leśniak – wyróżnienie w konkursie fotograficznym
„Wakacje w obiektywie”

Opiekun mgr inż. Hanna Bialik, mgr Ewa Łubkowska – Baszczak

 

Barbara Nowacka – wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Wakacje w obiektywie”

Opiekun mgr inż. Hanna Bialik, mgr Ewa Łubkowska – Baszczak

 

Filip Więckowski – wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Wakacje w obiektywie”

Opiekun mgr inż. Hanna Bialik, mgr Ewa Łubkowska – Baszczak

 

 

 

 

Kółko teatralne

 

Marzena Ślęczka, Klaudia Brol, Agata Giejłaszewska, Hanna Skrzypiec, Magdalena Szadura(kółko teatralne „Gwardia Kornela Makuszyńskiego) – III miejsce w XV Miejskim Turnieju Aktorskim

Opiekun mgr Aneta Nowak

 

Klaudia Brol, Agata Giejłaszewska, Magdalena Szadura, Hanna Skrzypiec, Piotr Paduch – III miejsce w Miejskim Konkursie Teatrów Profilaktycznych

Opiekun mgr Aneta Nowak

 

 

Scrable

 

Agata Giejłaszewska – II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Scrablowym szkół podstawowych i gimnazjów

Opiekun mgr Barbara Bugdoł

 

 

 

wydarzenia

06.11.2017 r.

 

BUDŻET UCZNIOWSKI https://www.facebook.com/2LIGON/photos/a.302279563216321.66177.196048187172793/1373169322794001/?type=3&theater

 

 

04.11.2017 r.

W VII edycji konkursu fotograficznego

„Pamiętamy” I miejsce zdobył
Piotr Badaczewski, a III Wiktoria Biegun – uczniowie klasy 3b Naszego Gimnazjum.
Uczniów przygotowała p. prof. Ewa Łubkowska-Baszczak.
Gratulujemy!

 

https://www.facebook.com/GimnazjumNr3ImKornelaMakuszynskiegoWChorzowie/photos/a.200825370042015.17278.136388846485668/734596946664852/?type=3&theater

 

 

 

03.11.2017 r.

Chorzów Miasto Kultury – w najnowszym numerze znalazła się relacja z warsztatów prowadzonych przez Pana Jana Peszka autorstwa Vanessy Komendzińskaiej – uczennicy naszego  Gimnazjum nr 3

 

https://www.facebook.com/ChorzowMiastoKultury/photos/a.832169226851573.1073741828.832148400186989/1472264556175367/?type=3&theater

 

 

Witamy w naszych progach Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. J. Lompy w Katowcach, Filia Chorzów. Przeprowadzka w toku… Czytelnia zaczyna już przypominać czytelnię; wypożyczalnia jeszcze pusta, ale już wkrótce też się zacznie zapełniać książkami.

https://www.facebook.com/PedagogicznaBibliotekaChorzow/photos/pcb.991176927688037/991176504354746/?type=3&theater

02.11.2017 r.

 

Szanowni Państwo,
dzięki Państwa zaangażowaniu projekt „Stworzenie Centrum Młodzieżowego Filmu Amatorskiego” zdobył największą ilość głosów w Chorzowie II i będzie realizowany
w roku 2018 w ramach Budżetu Obywatelskiego Chorzowa.
Otrzymaliśmy 2687 punktów (o 531 więcej od pomysłu, który zdobył drugie miejsce).

Dziękuję!
Grażyna Widera

 

https://www.facebook.com/umchorzow/photos/a.117060471801494.20758.116759768498231/882738128567054/?type=3&theater

 

 

01.11.2017 r.

Wszystkich Świtych…

Przed akcją „Znicz” uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie patrona szkoły Juliusza Ligonia

https://www.facebook.com/2LIGON/photos/pcb.1369590533151880/1369590209818579/?type=3&theater

 

Tradycyjnie już uczniowie „Ligonia” wspólnie z funkcjonariuszami Policji i Straży Miejskiej dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających chorzowskie nekropolie

https://www.facebook.com/2LIGON/photos/pcb.1369595276484739/1369594919818108/?type=3&theater

 

 

20.10.2017 r.

8 listopada odbędą się eliminacje do XIX Miejskiego Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej „Starochorzowska Nutka”.
Chętnych do udziału zapraszam w poniedziałek do sekretariatu.
Grażyna Widera
Dyrektor Szkoły

 

 

18.10.2017 r.

Biblioteka wzbogaciła się o dwa albumy: „Szkolny śpiewnik patriotyczny” oraz „Polskie symbole narodowe” a także o książkę Marka Kaczmarzyka: Szkoła neuronów. O Nastolatkach, kompromisach i wychowaniu.
Zapraszamy do korzystania!

Beata Górska

 

 

15.10.2017 r.

Drodzy Uczniowie ZSO nr 1!
Zgodnie z tradycją w pierwszą sobotę listopada, tj. 4.11.2017 r., chcemy wybrać się na ciekawe wydarzenie nie tylko dla pasjonatów geologii. Proponujemy Wam wyjazd na Giełdę Minerałów, Skał i Skamieniałości organizowaną na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ w Sosnowcu. Koszt udziału ok. 5 zł.
Szczegółowych informacji udzielają oraz zapisy przyjmują nauczyciele geografii –
p. mgr Ewa Łubkowska-Baszczak oraz p. mgr Anna Gliga.
04.10.2017 r.

Biblioteka dysponuje dwoma numerami (z 2016 i 2017) FORUM NAUCZYCIELI – kwartalnika wydawanego przez RODN „WOM” w Katowicach. Każdy nauczyciel znajdzie tam coś dla siebie. Zapraszamy do skorzystania!

Beata Górska

 

 

26.09.2017 r.

Od października rusza Liga Juliusza oraz Liga Kornela, polegająca na rywalizacji między klasami. Co miesiąc ranking klas sporządzany będzie na podstawie:
– średniej ocen;
– frekwencji;
– punktów z zachowania;
– udziału w konkursach i zawodach;
– zaangażowania klas w życie szkoły (udział w uroczystościach, akcjach, organizacja imprez);
– czytelnictwa;
– noszenia identyfikatorów.

Comiesięczne wyniki ukazywać się będą na Librusie oraz tablicach ogłoszeń. Roczne podsumowanie nastąpi w czerwcu. Zwycięskie klasy w kategorii gimnazjum i liceum otrzymają w nagrodę dofinansowanie do wycieczki lub wyjścia do kina, teatru itp.

Grażyna Jopek

 

 

22.09.2017.

Przypominam wszystkim zainteresowanym historią, a w szczególności nauczycielom historii, że biblioteka nadal co miesiąc otrzymuje BIULETYN INFORMACYJNY – MIESIĘCZNIK ŚWIATOWEGO ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ. Starsze numery można znaleźć w s. 306 (p.G.Mach), nowsze w bibliotece.
Zapraszam!

Beata Górska

 

 

18.09.2017 r.

Wszystkich, którzy lubią czytać książki (bez względu na tematykę), zapraszam w każdą środę
o godz. 14:15 do biblioteki na spotkania KOŁA MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI.
Pierwsze spotkanie już 20 września.
Bardzo serdecznie zapraszam uczniów gimnazjum i liceum!
Beata Górska

 

 

Projekt Erasmus +

W dniach 9-10 listopada w rumuńskim Turnu Magurele odbyło się spotkanie uczestników projektu Erasmus + „ Angażowanie uczniów w proces uczenia poprzez innowację ”. Projekt ten realizowany jest w naszej szkole od 1 września 2017 i trwać będzie do sierpnia 2019 r. Uczestniczy w nim pięć krajów – Polska, Rumunia, Włochy, Hiszpania oraz Wielka Brytania.

Założenia projektu uwzględniają rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli z zakresu przedmiotów ścisłych: matematyki, fizyki, biologii, geografii w połączeniu z nowoczesnymi technologiami informatycznymi. Poprzez kontakty z innymi uczestnikami projektu rozwiną się także umiejętności językowe, przede wszystkim języka angielskiego.

Naszą szkołę reprezentowały: dyrektor mgr Grażyna Widera oraz koordynator projektu mgr Bożena Miera. Pozostali uczestnicy to: z Włoch Panie Albina Arpaia (dyrektor szkoły) oraz Giovanna Civale, z Hiszpanii Pani Milagros Trigo (koordynatorka całego projektu) oraz Pan Juan Manuel Blanco Vazquez, z Rumunii Panowie Razvan Vasile (dyrektor szkoły) oraz Paul Nicoara.

Niestety, zabrakło naszych partnerów z Wielkiej Brytanii, którzy najprawdopodobniej nie będą uczestniczyli w projekcie, choć nie jest to jeszcze przesądzone.

Czas spotkania został w całości poświęcony na omówienie planu realizacji przedsięwzięcia, przydziale zadań do wykonania przez szkoły uczestniczące w projekcie, ustaleniu harmonogramu pracy, monitorowania poszczególnych etapów oraz sposobów komunikacji pomiędzy partnerami. Ustalono również, jakie programy i platformy będą wykorzystywane do bieżących działań oraz upowszechniania powstałych materiałów.

„Stworzenie Centrum Młodzieżowego Filmu Amatorskiego”

Szanowni Państwo,

dzięki Państwa zaangażowaniu projekt „Stworzenie Centrum Młodzieżowego Filmu Amatorskiego” zdobył największą ilość głosów w Chorzowie II i będzie realizowany w roku 2018 w ramach Budżetu Obywatelskiego Chorzowa.

Otrzymaliśmy 2687 punktów (o 531 więcej od pomysłu, który zdobył drugie miejsce).
Szczegółowa informacja na stronie https://bo.chorzow.eu/

Dziękuję!

Grażyna Widera

Dyrektor Szkoły